Z dużą satysfakcją i niekłamaną radością przyjęliśmy wiadomość o powołaniu w dniu 28 sierpnia 2024 r. pięcioosobowej Rady Muzeum w Ostródzie. Jednomyślnie podjęta przez Radnych Miasta Ostródy decyzja nie tylko pozwala w pełni realizować ustawowe zadania naszej instytucji, ale także przyczyni się jeszcze bardziej merytorycznej pracy.
W skład Rady bowiem weszły osoby o wysokich kompetencjach, historycy, pasjonaci, nietuzinkowe osobowości, ostródzianie i nasi przyjaciele.
Jesteśmy przekonani, że obecność w Radzie tak zacnych osób pozwoli na jeszcze lepszy rozwój muzeum, jako ważnej części ostródzkiej kultury, z którego czerpać będą mogli wszyscy nasi mieszkańcy oraz coraz chętniej odwiedzający nas goście.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym osobom, które przyczyniły się do powołania Rady Muzeum w Ostródzie.
Skład Rady Muzeum:
Przewodniczący – dr Wiesław A. Skrobot,
Ryszard Sajkowski,
Ryszard Kowalski
oraz ks. Wojciech Płoszek.