Warsztaty dla zwiedzających

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach jakie dla Państwa przygotowaliśmy. Wspólne spotkanie, to doskonała przygoda w jakiej mogą wziąć udział wszyscy chętni niezależnie od wieku. Swoją ofertę kierujemy zarówno do indywidualnych odbiorców jak i grup. Gwarantujemy profesjonalizm i fachowość wykwalifikowanych muzealników prowadzących zajęcia w specjalnie zaprojektowanych salach, mieszczących się w krzyżackim zamku .

Warsztaty bicia monety

Oferta, której ideą jest własnoręczne wykonanie kopii monety, umożliwia poznanie minionych technik jej tworzenia i samodzielne wybicie pamiątki. Muzeum dysponuje różnymi wzorcami matryc, z których każdy ma odniesienie w lokalnej historii, a tworzeniu każdej towarzyszy wprowadzająca opowieść.

Warsztaty czerpania papieru

To oferta dla każdego, zarówno osób dorosłych jak i tych najmłodszych. Korzystając z dawnych metod i technik czerpania papieru można wykonać własnoręcznie pamiątkowy arkusz. Spotkania odbywają się w specjalnie wyposażonej sali, mieszczącej się w podziemiach zamku. Tam pośród krzyżackiej architektury znajduje się profesjonalny warsztat, posiadający wszystkie niezbędne narzędzia do wytwarzania papieru.

Warsztaty tworzenia pocztówki

To zajęcia, podczas których przypominamy historię powstania popularnej ponad sto lat temu i zanikającej obecnie formy korespondencji. Przy pomocy matrycy odbijamy na przygotowanych arkuszach wzór z najstarszym, zachowanym wizerunkiem miasta lub jedną z najciekawszych form herbu Ostródy. Chętnym umożliwiamy pracę twórczą: kolorowanie, zdobienie, dekorowanie, wykonanej pamiątki.